چگونگی افزایش سئو سایت

افزایش سئو سایت

چگونگی افزایش سئو سایت

افزایش سئو سایت در عین سادگی پیچیده مینماید.عواملی که در سئو سایت نقش دارند بسیار زیادند. از ویژگی های قالب سایت تا سابقه دامنه تا تبلیغات در شبکه های مجازی و بسیاری عوامل دیگر در این دسته قرار دارند.

برای بالا بردن سئو سایت خود دو کار را باید انجام دهید.اول: سئو داخلی، دوم سئو خارجی

این دو واژه را در صدها مقاله شنیده اید و حتما درباره آنها مطالبی هم خوانده اید. در این مقاله ضمن تمرکز بیشتر بر سئو داخلی این دو واژه را بصورت کاربردی توضیح خواهیم داد.

افزایش سئو سایت با سئو داخلی

نکته ای که باید در ابتدای بحث سئو سایت مطرح کنیم: تغییراتی است که HTML5 در سئو داده است. تعداد تگ H1 در HTML5 محدودیتی ندارد. شما میتوانید به هر بخش سایت یک تگ H1 بدهید و این تگ عنوان اصلی همان بخش در نظر گرفته میشود. مثلا شما یک تگ NAV در صفحه خود دارید که منوی سایت را ایجاد می کند. عنوان اصلی در این تگ را H1 قرار میدهید. در ادامه شما به تگ Aside هم یک تگ H1 میدهید این تگ هم، عنوان اصلی، تگ Aside در نظر گرفته میشود. گوگل و تمام مرورگرهای دیگر تنها تگ H1 را که دربالا ترین شاخه قرار داشته باشد و زیر مجموعه هیچ کدام از تگ های جدید HTML5 نباشد را عنوان صفحه تشخیص میدهد. یعنی اینکه عنوان مقاله را باید در یک کانینر Div قرار دهید. به این ترتیب عنوان اصلی سایت میتواند حتی اولین H1 نباشد. قانون دیگر در عناوین HTML5 که سئو را تحت تاثیر قرار میدهد. تگ جدید Hgroup است این تگ توسط سایت W3c معرفی شده است. بنابراین کاملا تائید شده است. با این تگ شما میتوانید چندین تگ عنوان بندی را در زیر شاخه این تگ بصورت زنجیر وار پشت سرهم بیاورید. این نکته بدان معنی است که شما میتوانید براحتی بعد از تگ H1 از یک تگ H2 استفاده کنید. بدون آنکه بخواهید نگران عواقب آن در گوگل باشید. اگر از این تگ جدید استفاده کرده باشید گوگل و سایر موتورهای جستجو براحتی تشخیص میدهند که این دو تگ در یک گروه قرار دارند. مثال: یک سایت دو دسته بندی محصول بلبرینگ و یاتاقان را در صفحه ای میخواهد به نمایش بگذارد که کاربر با کلیک روی هر کدام بتواند انواع محصولات مرتبط با آنها را مشاهده کند. عنوان اصلی این بخش بلبرینگ و یاتاقان است و عنوان بخش بلبرینگ طبیعتا بلبرینگ میباشد و عنوان بخش یاتاقان قطعا یاتاقان است. براحتی میتوان با این تگ جدید این عناونین را به هم مرتبط کرد و عنوان بلبرینگ و یاتاقان را با H1 و عنوان بلبرینگ را با H2 و در زیر آن عنوان یاتاقان را نیز با H2 نوشت. بدون آنکه نیازی به توضیح و تگ اضافه ای در این قسمت باشد.

رعایت اصول اولیه ایجاد سایت

اصول اولیه به معنی انتخاب نام دامنه مناسب و بدون غلط املایی، عدم انتخاب دامنه های ناشناخته برای مخاطب، انتخاب یک سرور پایدار با یک دیوار آتش سخت افزاری(Cisco در حال حاظر بهترین برند در این زمینه است) میباشد.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

چگونه کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را در گوگل پیدا کنیم؟ سایت های فراوانی مانند گوگل ترندز به شما برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با سایت کمک می کنند. تحقیق کلمات کلیدی نیاز به تجربه دارد ولی ابزارهایی مانند گوگل ادوردز در انتخاب کلمات درست برای هر کسب و کاری کمک شایانی به شما خواهند کرد.

هدف قرار دادن کلمات کلیدی در عناوین و متن

تگ های title و H1-6 و S و em از اهمیت بیشتری نسبت به سایر تگ ها دارند. هنگامی که از آنها استفاده می کنید. سعی کنید که کلمات کلیدی را در نظر داشته باشید وتا جای ممکن کلمه کلیدی اصلی سایت را در ابتدای این تگها قرار دهید. تکرار میکنم هر تگی کاربردی دارد. از هر تگی در جای خود استفاده کنید. به هیچ عنوان کل مقاله و صفحات خود را در تگ های H قرار ندهید.

اصول اولیه محتوا نویسی را رعایت کنید

اصول اولیه محتوا نویسی تعداد تگ H1 یا مانند آن نیست. اصل اول محتوا نویسی نوشتن مطلبی است که برای کاربر واقعی جذاب باشد. گوگل روز به روز به سمتی پیش میرود که رفتار مخاطب واقعی را (نه مخاطبی که با ابزار های پروکسی سایت را مشاهده میکند.) اساس رتبه دهی به سایت ها قرار دهد. بنابراین ابتدا مطالب خود را تولید کنید و مطمئن شوید جذابیت لازم را برای مخاطب دارند و سپس اقدام به ویرایش آن برای تعداد تگهای H کنید. به این ترتیب سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو بسیار ساده تر خواهد بود.

افزایش سئو سایت

از گوگل به عنوان راهنما استفاده کنید

شاید از شنیدن این عنوان خسته شده باشید. دلیل اینکه این عنوان را تکرار می کنم این است که هنوز نزدیک به ۹۰ درصد شرکت های طراحی سایت هم آن را رعایت نمی کنند. گوگل یک سال است که اعلام کرده است طراحی موبایل را اول انجام دهید. ۹۹ درصد سفارش دهندگان طراحی سایت با موبایل سایت های خود را چک میکنند. ولی هنوز بسیاری از شرکت های طراحی سایت. طراحی خود را با صفحات بزرگ شروع می کنند. بخش استایل صفحه بصورت خط به خط خوانده میشود. اگر شما بر اساس تعداد مخاطب، به طراحی و استایل نویسی اولیت دهید، قطعا سرعت اجرای سایت از نظر مخاطبان واقعی سایت ها بالاتراست. امروزه کاربران از وسایل مختلف از موبایل تا تلویزیون ممکن است به صفحات وب دسترسی داشته باشند، این امر موجب میشود که ناچار باشیم برای تمام این دستگاه ها سایت های خود را بهینه کنیم. و این امر بجز با کد نویسی استایل برای این دستگاه ها ممکن نیست. ولی میتوان با توجه به درصد مخاطب هر دستگاه اولیت بندی این کد نویسی ها را تغییر داد. مخاطبان امروز سایت ها اغلب از گوشی های موبایل سایت ها را مشاهده می کنند، بنابراین ابتدا برای موبایل استایل بنویسید. اگر این کار برایتان دشوار است، کافیست هنگامی که کد نویسی استایل را به پایان رساندید. آن را بر اساس اولیت موبایل ویرایش کنید. به این ترتیب تمام مشکلات ساده خواهد شد.

تجربه کاربری و تاثیر آن بر سئو سایت

زمانی بود که کاربران روی مانیتور های بزرگ صفحات وب را مشاهده می کردند و طراحی سایت ها بر اساس حرکت F مانند چشم مخاطب بر روی صفحه تنظیم میشد(در فارسی یک حرف F که معکوس شده). با آمدن موبایل طراحان بزرگ وب با تکیه به روش های روانشناسی تربیتی سعی کردند کاربران را به اسکرول کردن صفحات عادت دهند. سایت ها تلاش میکردند، برای مخاطبانی که صفحه را اسکرول می کنند، مطالب جالبی تهیه کنند. به این ترتیب رفتار خواندن مخاطبان از F به i تغییر پیدا کرد. امروز شما براحتی مشاده می کنید. که کاربران برای مطالعه یک صفحه ابتدا آنرا اسکرول می کنند و تا آخر از جلو چشم می گذارنند و بعد در باره آن قضاوت می کنند. با توجه به این تغییر رفتار کاربر ما در انتهای سایت خود چه چیزی قرار میدهیم. صرفا لینک شرکت طراح سایت؟ یک منوی دسترسی به صفحات دیگر؟ یک منوی تصویری از محصولات؟ یک ویدئو در ارتباط با موضوع سایت؟ لیست دسترسی به صفحات بصورت لیست وار؟ همگی میدانیم که کاربران به تصاویر علاقه بیشتری دارند. بنابراین بجای آزمون و خطا یک منوی تصویری زیبا در پا صفحه سایت طراحی کنید. مطمئن شوید منو در موبایل بخوبی اجرا میشود. بجای پیچیده کردن کار با کدهای جاوا و مانند آن از یک طراحی ساده و ظریف استفاده کنید. تصاویر محصولات اصلی یا دسته بندی های پر مخاطب را با یک کادر و یک سایه ظریف در پا صفحه سایت قرار دهید.

تجربه کاربری را جدی بگیرید. اگر کاربر عادت دارد روی عکس بالای سایت کلیک کند. عکس بالای سایت را کلیک خور طراحی کنید. اگر کاربر عادت دارد، لینک ها را در صفحات جدا باز کند و بعد از خواندن محتوای اصلی به سراغ آنها برود. لینک ها را بصورت باز شونده در تب جدا بنویسید.

تاثیر عنوان در بالا بردن سئو سایت

برای تاثیر عنوان در افزایش سئو سایت باید عنوان صفحه و سایت با کلمه کلیدی مرتبط بوده و ترجیحا خود کلمه کلیدی در ابتدای عنوان بکار رفته باشد. عنوان سایت نباید بیش از حد طولانی باشد. عنوان سایت یکی از عوامل بهبود جایگاه در گوگل بصورت اصولی و ماندگار است بنابراین در انتخاب عنوان صفحات و عنوان اصلی سایت بسیار با دقت عمل کنید.

نقش توضیح صفحات در بالابردن سئو سایت

متا توضیحات چه اهمیتی دارد؟ اهمیت متای توضیحات یا همان Meta description در این است که ممکن است توسط گوگل نمایش داده شود و بر نرخ ctr یا همان نرخ کلیک سایت شما تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

برای نوشتن توضیح صفحه با کلمه کلیدی اصلی صفحه توضیح خود را شروع و توضیح را طوری بنویسید که خواننده تشویق به خواندن متن شود.

رعایت نکات ثانویه

نکات ثانویه عبارتند از ایجاد صفحات ۴۰۴، نقشه سایت، بروز کردن سایت بصورت منظم، ایجاد robots.txt، ایجاد نسخه موبایل و …

افزایش سئو سایت

سئو خارجی و تاثیر آن در بالابردن سئو سایت

سئو خارجی چیست و شامل چه مواردی میشود؟ سئو خارجی شامل کلیه فعالیت های شما در خارج از سایت برای افزایش مخاطب سایت و فروش محصولات سایت و یا عرضه خدمات سایت است. سئو خارجی فقط به معنی گرفتن بک لینک نیست. البته گرفتن بک لینک درست و اصولی بسیار برای سئو مهم است. مثال: یک سایت که در زمینه تولید و فروش بلبرینگ فعالیت می کند. میتواند بدون هزینه در پانصد سایت مختلف اقدام به قراردادن بک لینکی با عنوان فروش بلبرینگ کند. یا میتواند در شبکه های اجتماعی بدنبال افراد و شرکت ها و مخاطبان کالای خود گشته و برای آنها تبلیغات ارسال کند. و مطالب مربوط با آلیاژ تولیدی و سایر مشخصات فنی کالا در صفحات اجتماعی خود قرار دهد و به سایت لینک دهد. بازاریابی آنلاین هدف نهایی سئو خارجی است. بنابراین مانند یک بازاریاب حرفه ای کالایتان را بازاریابی کنید. به خاطر داشته باشید شیوه بازاریابی شان و منزلت کالای شما را مشخص می کند.

اشتراک گذاری در :


info@seouser.ir

ارسال یک نظر

سئو،سئو سایت،خدمات سئو،آموزش سئو،سئو وب سایت، بهینه سازی سایت،بهینه سازی وب سایت، افزایش رتبه سایت