الگوریتم کافئین گوگل

الگوریتم کافئین گوگل

الگوریتم کافئین گوگل

الگوریتم کافئین گوگل یکی از آپدیت های موتور جستجوی گوگل است، اما بر خلاف دیگر آپدیت های آن، گوگل کافئین صرفا راه اندازی مجددی از موتور جستجوست. گوگل در این آپدیت به جای اینکه یک به روز رسانی برای سیستم قبلی تولید کند، دست به بازسازی موتور جستجوی خود با هدف کسب سرعت بیشتر، ایندکس بهتر و همینطور نمایش نتایج مرتبط تر زده است.

سرعت: مهمترین هدف گوگل در الگوریتم کافئین، افزایش سرعت می باشد و انصافا هم با انتشار آن به این هدف رسیده است. سرعت بارگذاری نتایج جستجو نسبت به قبل دو برابر شده و در حالت کلی نیز راندمان کلی گوگل افزایش یافته است. اما هدف از کافئین صرفا افزایش سرعت بارگذاری نتایج نبوده است. گوگل با استفاده از کافئین قصد دارد که سرعت پیدا کردن صفحات جدید را دو برابر کرده و آن ها را هر چه سریعتر به ایندکس خود بیفزاید.

سایز: هر چه تعداد صفحات ایندکس شده بیشتر باشد، نتایج بهتری هم می توان از این صفحات انتخاب کرده و در نتایج جستجو نمایش داد. الگوریتم کافئین گوگل سایز ایندکس گوگل را بزرگتر می کند و در بعضی از جستجو ها تعداد نتایج جستجو ۵۰% بیشتر نیز می شود. اگر از نظر حجمی بخواهیم گوگل را با بینگ مایکروسافت مقایسه کنیم، بایست عرض کنیم که بینگ ایندکس بزرگتری دارد.

ارتباط: با اینکه مقایسه سرعت و حجم ایندکس کافئین با سیستم قبلی آسان است، اما مهمترین هدف افزایش ارتباط بین نتایج جستجو و عبارت مورد جستجوی کاربران می باشد. در واقع این پارامتر است که تفاوت زیادی را ایجاد می کند.

گوگل در حال کار بر روی الگوریتم هوشمندیست که بهترین نتایج را به کاربران نمایش می دهد. این مسئله به شکل دقیق تر بدین معنیست که ابتدا هدف کاربر از جستجوی یک عبارت را تفسیر کرده و مرتبط ترین وبسایت ها را به او نشان دهد.

الگوریتم کافئین گوگل چه معنایی برای کاربران دارد؟

افزایش سرعت ایندکس، بیشتر شدن سایز ایندکس و افزایش ارتباط نتایج جستجو خیلی خوب به نظر می رسند، اما این مسائل چه معنایی برای کاربران دارد؟ آیا روش جستجوی آن ها را تغییر می دهد؟ ایا ما تغییرات گسترده ای را می بایست شاهد باشیم؟

گوگل کافئین ظاهر متفاوتی نداشته و بسیاری از ما نیز متوجه تغییر روند گوگل بعد از انتشار آن نیز نشده ایم. در واقع گوگل کافئین تغییر بسیار بزرگی در بازار موتورهای جستجو نبوده است، چیزی که ما آن را در آینده ای نه چندان دور از گوگل انتظار داریم.

اشتراک گذاری در :


info@seouser.ir

ارسال یک نظر

سئو،سئو سایت،خدمات سئو،آموزش سئو،سئو وب سایت، بهینه سازی سایت،بهینه سازی وب سایت، افزایش رتبه سایت